"If you only read the books that everyone else is reading,
you can only think what everyone else is thinking."
-Haruki Murakami "Norweigan wood"

neděle 28. srpna 2016

The Rosie Project

THE ROSIE PROJECT (DON TILLMAN #1)
GREAME SIMSION
-
čteno anglicky v srpnu 2016
-
česky vyšlo pod názvem Projekt manželka‘But I’m not good at understanding what other people want.’
‘Tell me something I don’t know,’ said Rosie for no obvious reason.
I quickly searched my mind for an interesting fact. ‘Ahhh…The testicles of drone bees and wasp spiders explode during sex.”

Ach bože, zamilovala jsem se!
Jmenuje se Don, je sice pouze knižní postavou, ale to mi nebrání v tom ho adorovat!

Pokud nesnášíte Sheldona z Big Bang Theory, vadí vám jeho podivnosti, tak s touto knihou asi čas neztrácejte, jelikož Don Tillman je vlastně knižní verzí Sheldona (mínus nerdí záliby, takže neočekávejte lásku k Spockovi apod.).

My ostatní jedeme dál.

Don už nechce dále ztrácet čas nevydařenými randíčky, rozhodne se najít manželku jiným a mnohem jednodušším způsobem - vytvoří dotazník, díky kterému snadno odhalí vhodnou kandidátku na post manželky - PROJEKT MANŽELKA JE NA SVĚTĚ.

Don jde na všechno striktně logicky, běžné myšlenkové pochody jsou pro něj mírně nepochopitelné a tím je naprosto rozkošný. Nevím, jak bych ho snášela ve skutečném životě, ale v knižní podobě jsem si jej zamilovala se všemi jeho podivnostmi! Nejednou jsem se v metru smála nad jeho myšlenkovými pochody, které vedly k zvláštním reakcím a bizarním situacím.

Během projektu manželka, se Donovi do cesty připlete Rosie. Rosie je pohodářka, pracuje v baru, nepotřebuje mít celý den na minutu naplánovanou, ve zkratce - naprosto nevhodná kandidátka.Vnese do Donových dnů nejen chaos, ale taky zcela nové zážitky. Kontrast Dona a Rosie mě bavil od začátku do konce!

Jasně, není složité odhadnout základní dějovou linku, nicméně knížka je psaná z pohledu Dona, tudíž je naplněná zajímavými obraty, které jen tak někde nevidíte, nedá se tedy říct, že by se jednalo o tuctovou romantiku, na kterou narazíte na každém rohu. Jak často vůbec čtete romantiky psané z pohledu muže? Navíc profesora genetiky?

Hned po dočtení jsem se vrhla na druhý díl a zatím je taky výborný :) Až si budete chtít dát oddech od komplikovaných příběhů, od nočních můr a vlastního života, tak The Rosie Project je výbornou volbou!


4,5/5

Žádné komentáře:

Okomentovat